m.Vychytané.cz - mobilní verze - fotoreporty, akce, parties, fotky

Odhalujeme doprovodný program Festivalu krátkých filmů Praha!

I v letošním roce se snažíme představit, jak na krátký film nahlížet různými úhly pohledu, protože je plnohodnotným uměleckým nástrojem pro filmové tvůrce.
Kromě široké nabídky krátkometrážních filmů, které Festival krátkých filmů Praha uvede již příští týden, bychom vás rádi upozornili také na možnost setkat se s některými tvůrci nebo proniknout hlouběji do tajů virtuální reality ve filmovém prostředí.

Doprovodný program probíhá vždy v Malém sále kina Světozor a dokud není naplněna jeho kapacita, je přístupný všem zdarma.

Pátek - 19. ledna 2018 - 11:00
Kino Světozor - Malý sál
Stink films - Master Class s Danielem Bergmannem
Jak založit v Londýně jednu z nejžádanějších a nejoceňovanějších produkčních společností reklamního světa? To by mohla být první otázka pro Daniela Bergmanna, jež před dvaceti lety právě v Londýně založil Stink Films, společnost, která vytvořila desítky reklam, videoklipů a "brand stories” a pro niž pracuje třeba i Ivan Zachariáš. Vedle komerčních projektů, jež svojí originalitou a nápaditostí pomáhaly definovat to, co se dnes označuje termínem “creative content”, Stink Films koprodukovala dva celovečerní filmy, televizní sérii a řadu krátkých filmů.

Daniela Bergmanna, který je členem letošní mezinárodní poroty Národní soutěže Festivalu krátkých filmů Praha, se budeme ptát i na to, jaké byly jeho původní plány a jak se to celé vlastně stalo? Jak se pro Stink Films vybírají režiséry a jak se liší jejich práce pro Evropu, Asii a Spojené státy. Jaké typy projektů si Stink Films vybírá, proč točí i krátké a celovečerní filmy, dokumenty a seriály. Které z projektů společnost proslavily, které byly nejkomplikovanější a která práce byla největší radost. A u některých z nich máme slíbené “making of”, které umožní nahlédnout do toho, jak Stink Films pracuje a jak vznikly některé z nejoceňovanějších projektů.

V českém jazyce s tlumočením do angličtiny.


Pátek - 19. ledna 2018 - 14:00 - 17:00
Kino Světozor - Malý sál
Making Short Films - Seminář s A. Terpińskou a Davidem Mulloyem

Alexandra Terpińska: Jak tvořit krátký film s malým rozpočtem? - Případová studie
Polská režisérka přiváží do Prahy svůj film Nejlepší ohňostroj ever, se kterým získala jednu z cen na Týdnu kritiky v Cannes. Film, který působí produkčně velmi propracovaně, byl ale natočen poměrně nízkorozpočtově. Přesto tak nepůsobí. Kromě příležitosti film na začátku shlédnout, budete mít také možnost dozvědět se od režisérky, jaké konkrétní nástroje použila, aby i složité scény nebyly příliš nákladné a film si i přesto zasloužil mezinárodní ocenění.

Daniel Mulloy: Jak tvořit krátké filmy s přesahem? - Seminář
Po pauze v cca 15:15 uvedeme krátký film Domov, se kterým přijíždí oceňovaný režisér Daniel Mulloy (více než 100 ocenění včetně BAFTA a BIFA, nominace na EFA), který se zabývá výhradně krátkometrážní tvorbou. Film Domov je pro bližší analýzu zajímavý už třeba proto, že vznikal jako zakázka pro OSN, svým tématem je aktuální a kritický a je zajímavou inspirací pro všechny tvůrce, kteří hledají způsoby, jak najít pro svůj krátký film nejvhodnější uplatnění. Rozhovor s Danielem Mulloyem povede Daniel Vadocký, dramaturg Art Film Festu.

Seminář v angličtině - bez tlumočení do češtiny.


Neděle - 21. Ledna 2018 - 13:30
Kino Světozor - Malý sál
Virtual (X) Reality: VR a nové dimenze vyprávění příběhů - Jan Brukner

Virtuální svět (VR), rozšířená realita (AR) a nebo tzv. mixovaná realita (MR) a další (XR) jsou pojmy, které v poslední době slýcháváme čím dál častěji. Je mezi nimi nějaká hranice? Svět příběhů vyprávěných ať už prostřednictvím filmu nebo herních zážitků nezůstává stranou, naopak se nám otevírají nové nedozírné prostory. O osobních zkušenostech nejen s virtuální realitou, příkladech projektů a praktickém zapojení Cinema4D se s námi podělí Jan Brukner, který jako art Director a 3D specialista spolupracuje se studiem virtuální reality Brainz VR (brainzvr.cz).

Přednáška navazuje na VR zónu v kině Světozor. Vzhledem k omezenému počtu míst doporučujeme zájemcům o zážitky ve virtuální realitě, aby si místa předem rezervovali na webu festivalu - pragueshorts.com Rezervační systém bude spuštěn v pondělí 15/1.

Přednáška bude v češtině - bez tlumočení do angličtinyDodal: Festival krátkých filmů PrahaMiGa
(Michaela Gazdíková)
vydáno: sobota 13. 1. 2018 08:00
« předchozí stránka | homepage mobilní verze
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena | Registrace ISSN: 1802-2677 | HTML verze