m.Vychytané.cz - mobilní verze - fotoreporty, akce, parties, fotky

Milujete kávu, a to ve všech podobách?

Potom je tady pro vás Kávafest 2017, v CELÉM Zlínském kraji. 7. října končí týden věnovaný kávě, Den kávy pak 21. října 2017. Lógr? Fakt lógr? French Press? Více v článku!
Článek se týká této akce:
Kávafest 2017
(neděle 1. října 2017)
Každé ráno se na ni těšíte. Vstáváte, už si vaříte vodu a chystáte oblíbený hrníček. Můžete vynechat běhání (po venku ;) ), venčení psa nebo snídani. Ale kávu nikdy. Protože je prostě váš životabudič. A právě vám je určen i její svátek – KávaFest 2017.

Festival Kávafest 2017, který přivítají všichni milovníci kávy, se ve Zlínském kraji koná tradičně ve dnech 1. až 7. října 2017 (neděle až sobota). Je určen všem milovníkům kávy, i těm, kteří se chtějí o ní dozvědět spoustu zajímavostí a posunout svou kávovou vášeň zase o kousek dál. Hlavní myšlenkou akce je podpora a zvyšování kávové kultury v regionu a propagace kaváren jako míst, kam by lidé měli chodit na kávu, a to nejlépe každý den, v každý okamžik, tedy pokaždé, když si chtějí užít chvíle klidu a pohody.

A jaké jsou letošní novinky?


Předně to budou Kávové pasy. Tedy dokument, který si budou nosit účastníci festivalu s sebou a budou do něj v jednotlivých kavárnách sbírat razítka. Na závěr pak proběhne soutěž o ceny, uvádí pořadatelé akce. Kavárny zapojené do kavárenského festivalu mohou (ale není to podmínka) připravit pro své hosty něco nad rámec běžného provozu. Může to být například ochutnávka nové zajímavé kávy, dezertu, kávová přednáška, komorní koncert či třeba výstava.

Na KávaFest navazuje opět i Den kávy ve Zlíně na zlínském zámku, který se bude letos konat v sobotu 21. října 2017. Zámek na jeden den obsadí stánky lokálních pražíren, u nichž budete moci ochutnávat nejen espresso či cappuccino, ale také třeba filtrovanou kávu připravenou různými způsoby. Návštěvníci se mohou těšit na novinku, kterou je tzv. cupping, tedy degustace kávy.

Pořadatelé připravují už tradiční minitrh kávy spojený s prodejem kávového příslušenství, přednáškami a degustacemi. Kromě zavedených pražíren ze Zlínského kraje mohou návštěvníci navštívit i stánky pražíren z okolních moravských regionů.

Bližší informace k festivalu najdete na www.KavaFest.cz a průběžně na Facebooku. www.facebook.com/KavaFest
www.kavafest.cz
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
vydáno: středa 4. 10. 2017 08:00
« předchozí stránka | homepage mobilní verze

Warning: Missing argument 1 for PageEndM(), called in /var/www/vychytaneinfo/m/clanekm.php on line 77 and defined in /var/www/vychytaneinfo/m/enginem.php on line 5
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena | Registrace ISSN: 1802-2677 | HTML verze