m.Vychytané.cz - mobilní verze - fotoreporty, akce, parties, fotky

Vertigo oslaví již ve středu 15 let velkým koncertem v Divadle Archa

VERTIGO, jedna z nejoriginálnějších česko-slovenských hudebních skupin, oslaví 15 let své existence velkým koncertem v pražském Divadle Archa 4. října 2017 od 20.00 hodin.
Článek se týká této akce:
VERTIGO
(středa 4. října 2017)
Jaké hosté vystoupí Lenka Dusilová, David Dorůžka, Tara Fuki a Kvintesence Quartet. Na koncertě zazní průřez repertoárem kapely, včetně několika premiér připravených speciálně pro tuto příležitost a pro spolupráci s pozvanými hosty, součástí večera bude i videoprojekce reflektující historii kapely.

Tvorbu VERTIGA, které má za sebou vydání šesti alb, několik jazzových „Andělů“ a nominací, definují sofistikované kompozice i totální improvizace, ale také písňové formy, kterým neschází rafinovanost a originalita. S každým albem či projektem posouvá VERTIGO hranice imaginace zase o kus dál a je stále nepředvídatelné, každé jeho album je událostí sezóny. VERTIGO od svého vzniku intenzivně působí na české, slovenské i zahraniční scéně, převážně klubové a festivalové. Původně pětičlenné obsazení kapely vystupující pod názvem VERTIGO QUINTET (Marcel Bárta – saxofon, Oskar Török – trubka, Vojtěch Procházka – klavír, Rastislav Uhrík – kontrabas, Daniel Šoltis – bicí) doplnila v roce 2008, na třetím albu, violoncellistka a zpěvačka Dorota Barová, která se od té doby stala regulérní členkou souboru a autorkou části repertoáru. VERTIGO je dnes šestice svébytných hudebních osobností, z nichž každá má vlastní paralelní hudební kariéru, přesahy do mnoha jiných žánrů či stylů, vlastní hudební vkus a vyjadřovací prostředky a jejich souhra a součet všech jejich zkušeností a přístupů je tím, co činí tvorbu VERTIGA jedinečnou.

Generálním partnerem koncertu je Jazz Dock, partnery jsou Animal Music, Nadace Život umělce a Slovenský Inštitút Praha, hlavním mediálním partnerem je Český rozhlas Jazz a mediálními partnery Český rozhlas Vltava, Jazz Port, Kytary.cz, Frontman a Harmonie.

Diskografie:
Nononononininini (Animal Music, 2016, nominace na cenu „Anděl“)
Taj (Animal Music, 2014, nominace na cenu „Anděl“)
Metamorphosis (Animal Music, 2011, cena „Anděl“)
Vertigo Quintet & Dorota Barová (Animal Music, 2008, nominace na cenu „Anděl“)
Live U Staré Paní (Amplión Records, 2006)
Vertigo Quintet (Amplión Records, 2005, cena „Anděl“)

Dodala: Alice Titzová
Missquire
(Michaela Chovancová)
vydáno: úterý 3. 10. 2017 20:00
« předchozí stránka | homepage mobilní verze

Warning: Missing argument 1 for PageEndM(), called in /var/www/vychytaneinfo/m/clanekm.php on line 77 and defined in /var/www/vychytaneinfo/m/enginem.php on line 5
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena | Registrace ISSN: 1802-2677 | HTML verze